Nemůžeš najít to, co hledáš?

Umělé streamování a placené služby třetích stran, které garantují streamování

Placené služby třetích stran, které zaručují streamování, nejsou přípustné.

Reklamní služby třetích stran, které propagují streamy za platbu, porušují naše obchodní podmínky a jejich využití by mohlo vést k odstranění tvojí hudby ze Spotify.

Jakákoli služba, která slibuje garantované umístění na playlistech ve službě Spotify výměnou za peníze, porušuje naše obchodní podmínky a není povoleno ji používat.

Přečti si náš blog, který ti poradí, jak získat skutečné sledující prostřednictvím nástrojů a zdrojů Spotify.

Dopad na používání těchto služeb

Pokud identifikujeme potvrzené případy umělého streamování nebo manipulace se streamováním, podnikneme kroky, které mohou zahrnovat zadržení souvisejících licenčních poplatků, opravu počtů streamování a taková opatření, aby se popularita umělce nebo skladby projevila v našich žebříčcích odpovídajícím způsobem.

V některých případech můžeme počet streamů z potvrzeného umělého streamování odebrat z tvých dat ještě před obnovením tvého ovládacího panelu Spotify for Artists; v jiných případech sice nárůst z umělého streamování v datech Spotify for Artists pořád uvidíš, ale související licenční poplatky mohou být zadrženy. V případě opakovaných nebo extrémně závažných případů umělého streamování si Spotify rovněž vyhrazuje právo obsah, se kterým bylo manipulováno, z platformy odebrat.

Měsíční zprávy o potvrzeném umělém streamování na naší platformě předáváme hudebním vydavatelstvím a distributorům. Na základě těchto zpráv může tvůj distributor přijmout opatření (například vydat varování), v závažných či opakovaných případech může odebrat tvůj obsah ze streamovací služby nebo pozastavit tvůj účet.

Pokud se ti tato věc stane, ale domníváš se, že tvoje streamy byly získány autentickým způsobem, sděl distributorovi nebo hudebnímu vydavatelství, jaké metody byly použity k poctivé propagaci daného obsahu. Pokusí se ve spolupráci s naším týmem situaci přezkoumat a doufejme, že problém rychle vyřeší.

Jak Spotify chrání před umělým streamováním

Umělý stream je takový stream, který neodráží skutečný úmysl uživatele poslechnout si jej, včetně jakéhokoli pokusu o manipulaci se službou Spotify pomocí automatizovaných procesů (např. robotů nebo skriptů).

Věnujeme významné inženýrské prostředky do výzkumu v oblasti detekce, omezení a eliminace umělých streamovacích aktivit na Spotify, aby neexistovaly žádné překážky v našem poslání poskytovat umělcům rovnou příležitost při své umělecké tvorbě. Chceme, aby držitelé práv byli za svoji práci placeni co nejspravedlivěji.

Integrita tohoto poselství je pro nás nesmírně důležitá, protože falešné streamování na druhé straně může postihovat poctivé, tvrdě pracující umělce.

Poplatky za umělé streamování

Jako nový odstrašující prostředek proti umělému streamování začíná Spotify od 1. dubna 2024 účtovat hudebním vydavatelstvím a distributorům poplatek za každou nahrávku, pokud bude u jejich obsahu zjištěno flagrantní umělé streamování. (Poplatek se účtuje jen v případech velmi značného množství umělého streamování na nahrávku.)

Více informací

Umělému streamování, jakmile se pokus o ně objeví na naší platformě, dokážeme čelit, ale pro celý hudební průmysl bude lepší, když nefér hráči úplně ztratí motivaci obsah do Spotify a dalších streamovacích služeb nahrávat.

Věříme, že to hudební vydavatelství a distributory znatelně odradí od pokračování v distribuci hudby známých nefér hráčů, kteří se pokoušejí odklánět pro sebe peníze určené pro poctivé a tvrdě pracující umělce, a odradí i tyto nefér hráče samotné.

Tyto poplatky podpoří naše další úsilí o ochranu oboru a platformy před aktivitami umělého streamování.

Pomohl ti tento článek?